مدرن ترين روش كسب و كار و درآمد و يا به عبارت ديگر خريد و فروش اينترنتي چيست؟

خرید و فروش اينترنتي شکلی از تجارت الکترونیکی است که اجازه می دهد تا مصرف کنندگان ، به طور مستقیم و بدون واسطه محصولات و خدمات مورد نياز خود را در كوتاه ترين زمان ممكن دريافت كنند. همچنين در سيستم خرید فروش اینترنتی توليد کنندگان و عرضه كنندگان محصولات هم ميتوانند با كم كردن واسطه ها كالاهاي خود را راحت تر به دست مصرف كنندگانشان برسانند و فروش خود را چندين برابر افزايش دهند.

مصرف كنندگان با مراجعه مستقیم به وب سایت فروشنده یا از طریق جستجو در میان فروشندگان با استفاده از یک موتور جستجو ، ميتوانند به راحتي  محصول مورد علاقه خود را پيدا كرده و با مشاهده كالا و انواع آن آشنا شده و قيمت هاي آن را مورد بررسي قرار داده سپس با اطلاعات كامل آنرا خريداري نمايند. با توجه به رشد چشمگير و روز افزون تكنولوژي و روشهای مختلف بازاریابی تبلیغات و فروش، طیف وسیعی از مشتریان می توانند با استفاده از رایانه های مختلف از جمله کامپیوترهای رومیزی، لپ تاپ ها، تبلت ها ، گوشی های هوشمند و ... آنلاین وارد فروشگاه مورد نظر خود شده و به راحتي خريد خود را انجام دهند.

بعد از مرحله تكميل سفارش، هزينه‌ي اجناسي كه از طريق خريد اینترنتی خريداري شده اند به چند شيوه قابل پرداخت است: بصورت آنلاين با كارت‌هاي بانكي و يا پرداخت نقدي به مأمور پست در زمان تحويل كالا (پرداخت در محل یا COD  که مخفف Cash On Delivery می باشد)

 پس از مشاهده و تأييد سفارش توسط فروشنده، مأمور پست و یا کارمند لجستیک فروتل كالا را در محل فروشنده تحويل مي‌گيرد و به دست خريدار مي‌رساند كه همان خريد پستي است.

يك فروشنده يا توليد كننده بايد اين نكته را دقت كندكه فرهنگ خريد و فروش پستی به صورت كاملا آنلاين یا آفلاین بدون حتي يك تماس به سرعت در ایران رو به گسترش است و بازار جدید و بزرگی را پیش روی خود دارد و داشتن فروشگاه اینترنتی و یا اپلیکیشن های فروشگاهی سبب آشنائي هزاران نفر با محصولات شما خواهد گرديد كه هر كدام از آنها مي توانند به صورت سنتي و يا تماس مستقيم با تلفن از شما خريد نمايند و یا با ابزارهای نوین بازاریابی ، تبلیغات و فروش که فروتل در اختیار شما قرار می دهد از شما خرید داشته باشند.

سرويس خريد و فروش پستي شركت پست و فروتل به فروشندگان امكان ميدهد كه محصولات و كالاهاي خودر را در يك فضاي مجازي و به كليه خريداران عرضه نمايد. از مزاياي اين سرويس كاهش هزينه هاي مربوطه و سهولت دسترسي به بازرهاي متعدد را ميتوان برشمرد .همچنين از ديگر مزيت هاي سيستم فروش اينترنتي سيستم بازاريابي و تبليغات آن است، به اينصورت كه بعد از اينكه فروشنده كالاهاي خود را در فروشگاه قرار داد ميتواند براي هر يك از آنها پورسانتي تعريف كرده كه بازاريابان ميتوانند از طريق روش های مختلف بازاریابی از جمله بازاريابي اينترنتي و یا بازاریابی و تبلیغات خارج از اینترنت در سيستم فعاليت كرده و پس از به فروش رساندن هر محصول پورسانت مربوطه را دريافت نمايند.

محصولات فروشندگان شامل:

1- محصولات فیزیکی (به عنوان مثال: کتاب ، لباس و...)

2- محصولات دانلودي (مانند فایل های صوتی دیجیتال شامل آهنگ ، نرم افزارو... )

3- محصولات خدماتی (مثل ثبت نام آموزشگاه، یا رزور نوبت و....)

 

*چكيده مطالب :

( خريد و فروش اينترنتي يا به عبارت ديگر خريد و فروش پستي ميتواند مزيت هاي زيادي از جمله سهولت خريد ، حق انتخاب بيشتر، اطلاعات بيشتر، قيمت مناسب تر و ... براي خريدار و فروش بيشتر و راحت تر براي فروشنده به همراه داشته باشد. )

منبع: فروتل 

پشتیبانی آنلاین فروتل